Letecká škola

Placeholder image Poskytujeme základní pilotní výcvik pro zájemce o rekreační létání i budoucí dopravní piloty.

Vyhlídkové lety

Placeholder image Zaletíme se s Vámi podívat, kam budete chtít. Trasu letu Vám navrhneme, nebo si ji můžete sami zvolit.

Letecké práce

Placeholder image Letecké snímkování, rekognoskační lety, vlekání transparentů, firemní akce.


Pilotní výcvik PPL (A)

Placeholder image Pokud se rozhodnete pro získání pilotní licence soukromého pilota, ze všeho nejdříve vás čeká lékařská prohlídka v Ústavu leteckého zdravotnictví (ÚLZ) v Praze-Dejvicích. Prohlídka obvykle zabere jedno dopoledne a úspěšně jí projde téměř každý. Osvědčení zdravotní způsobilosti 2.třídy (potřebné pro licenci soukromého pilota má platnost pět let u osob mladších 30 let a dva roky u pilotů starších.

Zahájení výcviku

Placeholder image Prvnímu usednutí do kabiny letounu předchází přibližně 20 hodin teoretické přípravy, během kterých Vám vysvětlíme základy aerodynamiky, mechaniky letu, meteorologie, navigace, leteckých předpisů, a dalších předmětů. Ty využijete nejen při teoretické zkoušce, ale zejména pro lepší zvládnutí praktického létání.

Průkaz radiotelefonisty

Placeholder image Před prvním samostatným navigačním letem je třeba získat průkaz radiotelefonisty, který opravňuje k obsluze palubních radiostanic. Průkaz vystavuje Český radiotelekomunikační úřad po složení teoretické zkoušky. Všem, kteří chtějí létat i do zahraničí, doporučujeme získat tzv. všeobecný průkaz radiotelefonisty, jehož platnost není omezena jen na území České republiky.

 

První lety

Placeholder image Po lekci strávené v kabině letounu "kabinový nácvik", určený k získání povědomí o upořádání kabiny a ovládacích prvcích, se s vámi instruktor vydá na první seznamovací let, během kterého se seznámíte s pocity bezprostředního vnímání letu, který v dopravním letadle nemůžete prožít, a instruktor vám předvede řízení letounu v trojrozměrném prostoru.

 

Samostatné lety

Placeholder image Přibližně jedenáct hodin nalétáte s instruktorem "ve dvojím" a pak vás čeká přelom v životě každého pilota - první samostatný let. Vyšleme vás na něj teprve v okamžiku, kdy si Vy i my budeme jisti, že jej bezpečně zvládnete. Nikdo vás do něj nebude nutit a sami poletíte, až se na to budete cítit.

 

Navigační lety

Placeholder image Až zvládnete samostatné řízení letounu, vydáte se nejdříve s instruktorem a později v sóle na navigační lety. Ty patří k tomu nejkrásnějšímu z výcviku a poznáte při nich řadu českých a moravských aeroklubových letišť s nenapodobitelnou atmosférou. Protože létání není jen o krásách přírody, vypravíme se na několik i tzv. řízených letišť, jako je například Praha-Ruzyně, Karlovy Vary, apod. Procvičíte si při nich radiokomunikaci s řídícími letového provozu a postupy při letech na tato letiště.

 

Pilotní zkouška

Placeholder image Po odlétání osnovy, jejíž 45 hodin je pro většinu žáků dostačujících, vás čeká praktická zkouška s examinátorem. V průběhu praktického výcviku vás čeká teoretická zkouška na Úřadu pro civilní letectví. Na obojí vás připravíme, ať už rozborem možných teoretických otázek, tak v případě potřeby kondičními lety před praktickou zkouškou. Celý výcvik lze při létání o víkendech zvládnout za šest měsíců, v případě častějšího létání i rychleji. Pokud máte k výcviku nějaké otázky, neváhejte nás kontaktovat.


Napište nám


Pošlete nám svůj dotaz

Novinky


Možnost přeškolení na P-96 Golf

Placeholder image Nově je pro Vás k dispozici ultralehký Golf. Bližší informace k přeškolení emailem, nebo telefonicky.

  

Nový letoun Zlín Z-526

Placeholder image Naše flotila se rozrostla o nový akrobatický letoun. Je to miláček našeho kolegy pana Janečka.

Kontakt


Placeholder image

 

Štefan Koprda
Letiště Plzeň-Líně
Tel: +420 724 236 013
Email: koprda.stefan@seznam.cz