Letecká škola

Placeholder image Poskytujeme základní pilotní výcvik pro zájemce o rekreační létání i budoucí dopravní piloty.

Vyhlídkové lety

Placeholder image Zaletíme se s Vámi podívat, kam budete chtít. Trasu letu Vám navrhneme, nebo si ji můžete sami zvolit.

Letecké práce

Placeholder image Letecké snímkování, rekognoskační lety, vlekání transparentů, firemní akce.


Naše letouny

Cessna 150 F

Placeholder image Model C-150 vznikl v roce 1957 a celkem bylo vyrobeno 23 948 kusů. Cessna 150, mimořádně spolehlivý při provozu a jednoduchá na ovládání, se stala nejrozšířenějším letounem na světě využívaným k základnímu výcviku pilotů. Jedná se o jednomotorový dvoumístný celokovový hornoplošník s cestovní rychlostí 80 knotů (150 km/h) a doletem 700 km.

 

Cessna FR 172 G Rocket

Placeholder image Cessna 172 je letadlo, které se postupně stává na našich klubových letištích strojem stále obvyklejším. Pro méně znalé je na místě uvést, že se jedná o čtyřmístný letoun americké konstrukce, který je snad nejrozšířenějším jednomotorovým letadlem s pístovým motorem na světě.

Cessna 172 G z naší flotily je ovšem dosti vzácnou evropskou verzí, vyráběnou ve Francii. Od běžných "stodvaasedmdesátek" se liší zejména skvělým šestiválcovým motorem Continental IO 360 D o výkonu 210 koní! a třílistou stavitelnou vrtulí Hoffmann. Každý, kdo létá "klasickou" C-172 a vyzkoušel si tento stroj, hodnotí svůj zážitek stejně: "prostě dělo". Zbývá jen dodat, že tato silná Cessna je díky svým výkonovým parametrům velice vhodná pro vyhlídkové a služební lety.

 

Zlín Z-43

Placeholder image Zlín 43 je čtyřmístný (pilot + 3cestující) sportovní a turistický letoun. Letoun je poháněn osvědčeným řadovým šestiválcovým motorem Walter M 337 AK přeplňovaným klasickým radiálním kompresorem, jehož vzletový výkon je 210 koní. Zaměření tohoto letounu jej předurčuje pro létání vyhlídkových letů a cestování. Rozpětí křídla je 9,76 m, délka 7,75 m a dolet činí 1200 km. Hmotnost prázdného letounu je 760 kg. Zlín 43 dosahuje cestovní rychlosti 180km/h. Z43 OK-XOA má možnost vlekání reklamních poutačů.

 

Piper PA-38-112

Placeholder image Celokovový dvoumístný dolnoplošník vybavený spolehlivým motorem Lycoming O-235-L2C o výkonu 112 koní.

Velmi prostorná kabina nabízí vynikající výhled ve všech fázích letu a komfort cestování. Idealní letadlo pro cross-country lety.


Napište nám


Pošlete nám svůj dotaz

Novinky


Možnost přeškolení na P-96 Golf

Placeholder image Nově je pro Vás k dispozici ultralehký Golf. Bližší informace k přeškolení emailem, nebo telefonicky.

  

Nový letoun Zlín Z-526

Placeholder image Naše flotila se rozrostla o nový akrobatický letoun. Je to miláček našeho kolegy pana Janečka.

Kontakt


Placeholder image

 

Štefan Koprda
Letiště Plzeň-Líně
Tel: +420 724 236 013
Email: koprda.stefan@seznam.cz